Zajímavosti

Covid hraje a před JIP kouřil, tvrdí o Miroslavu Etzlerovi. Herec tvrdě reaguje

Covid hraje a před JIP kouřil, tvrdí o Miroslavu Etzlerovi. Herec tvrdě reaguje
Zdroj: archiv M. Etzlera

Nenaočkovaný herec Miroslav Etzler, který od minulého týdne bojuje na jednotce intenzivní péče s covidem-19, se ostře ohradil proti spekulacím ze sociálních sítích. Někteří lidé o hvězdě seriálů Ordinace v růžové zahradě a Pojišťovna štěstí psali, že nemoc za peníze jen předstírá. Jiní ho prý viděli před nástupem do nemocnice kouřit.

Etzlerova hospitalizace zaujala odpůrce očkování a šiřitele dezinformací. O herci od mládí trpícím astmatem se tak po sociálních sítích šíří informace, že nemocný ve skutečnosti není a silný covid-19 pouze předstírá.

"Chtěl bych se naposledy ohradit útokům, že jsem za tyto příběhy placený! Že můj stav je herecký výkon. A teď se objevila nová nehoráznost, že jsem snad před nástupem na JIP kouřil," rozčílil se na instagramu.

Přestože je lživých příspěvků enormní množství, Etzler se jinak než jejich vyvracením bránit nehodlá.

Související obsah

"Nikdy, opakuji nikdy, jsem nebyl odmítačem očkováni. Jen jsem jej velmi hloupě odkládal a to považuji za hrubou špatnou chybu. Kvůli lékařům, své rodině i blízkým. Jsem a budu velmi vděčný covid oddělení v nemocnici v České Lípě se všemi těmi anděli v čele s lékaři a panem primářem Janem Novákem. Jim se omlouvám a jim ze srdce děkuji," sype si popel na hlavu.

Kolem hercova špatného zdravotního stavu je rušno i kvůli výrokům jeho bratra, známého novináře Tomáše Etzlera. Ten v říjnu na twitter napsal, že "neočkovaní neumírají dostatečně rychle", a sklidil za to nekompromisní kritiku. Čelí dokonce trestnímu oznámení.

Servítky si nebral ani poté, co mladší bratr skončil v nemocnici. "Já si zase myslím, že lidé, celoživotní astmatici by se měli nechat v šestapadesáti očkovat a neměli by být bezohlednými sobci, zejména, když jsou otcové malého kluka," napsal.

Související obsah

Miroslav Etzler se snaží vystupovat smířlivě a je znát, že odsouvání očkování skutečně lituje. "Se vším ostatním se těžce smiřuji sám. Nemám sílu odpovídat, pište cokoli, ale prosím: ne lživě. Přeji vám všem hodně sil a zdraví a pokud nejste očkováni, zvažujte to," uzavřel svůj emotivní příspěvek.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Etzlerově hospitalizaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz