Domácí

V Česku chybí zimní boty pro děti, cena obuvi půjde nahoru

Pokud jste se při pohledu na zasněžené Česko rozhodli konečně koupit dětem zimní boty, budete mít pravděpodobně problém. Výrobci totiž kvůli nedostatku materiálu a zaměstnanců dodali obchodům méně zboží. A další zimní boty už šít nebudou, jelikož rovnou prý přešli na výrobu jarních kolekcí.

Sehnat boty pro dítě bude letos pro rodiče něco jako návrat do socialismu. Nejsou a nebudou. Obchody mají jen velmi omezené zásoby, vybírat si barvu a často i velikost je luxus.

"Sháněli jsme zimní boty, ale máme celoroční. Který jsou taky jako teplý, ale nejsou vyloženě zimní. Kouknem ještě na internet a zkusíme sehnat nějaký s kožíškem," svěřila se paní Kateřina, která sháněla boty pro syna.

Syn paní Leflerové si letos bude muset vystačit s teplejší ponožkou v botě. Obchody sice mají plné regály, ze zimních bot ale mají na výběr jen málo "Už je to dost probraný. Ne na každé dítko se dostane. I pro holčičky doporučujeme vzít, co je, protože asi nic moc lepšího nebude," vysvětlila majitelka obchodu s dětskou obuví Karolína Šindelářová.

Související obsah

​S nedostatkem se potýkají nejenom specializované prodejny, ale i velké sítě prodejců obuvi. Výrobci prodejcům dodali přibližně jen třetinu loňské zásoby zimních bot a další už do konce zimy nebudou. Výrobcům prý chybí materiál, především z Asie.

Důležitým faktorem je také to, že nemá kdo boty šít. Chybí také švadleny, obuvníci a řidiči, kteří by mohli boty dopravit k prodejcům. Vysoká poptávka zřejmě se začátkem mrazivých dnů vyžene ceny obuvi nahoru.

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz