Domácí

Rada vlády jedná o zpřísnění opatření před Vánoci, plošný lockdown ale nehrozí

Před Vánocemi se možná zpřísní některá protiepidemická opatření. Rada vlády pro zdravotní rizika bude řešit omezení účasti na hromadných akcích a opětovné zavedení respirátorů ve školách. Plošný lockdown podle ministerstva zdravotnictví nehrozí.

Snížení počtu lidí na hromadných akcích, a to uvnitř i venku – to je jedna z možností, jak zabránit masivnímu šíření viru během Vánoc.

"To všechno ale opisuje jednu věc, že nejsme dostatečně očkováni na to, abychom se mohli těchto nepříjemných opatření zbavit. Já neříkám, že to je opatření, které se stane, jsou to věci, o kterých se debatovalo," řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziarová Vašáková..

Odborníci z ministerstva zdravotnictví teď chtějí podle Vašákové dotáhnout hlavně povinné očkování některých profesí a starších 60 let. Vyhlášku s platností od března chce současné vedení resortu zdravotnictví vydat příští týden.

Související obsah

​"Povinnost očkování pro celou skupinu například 60 plus, tak takto jsme za naší celou pětikoalici říkali, včetně profesora Válka jako budoucího ministra zdravotnictví, že takovouto povinnost my bychom odmítli,“ uvedl kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle Jurečky by povinné očkování mohlo být jen pro vybrané profese.

 Podle ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jany Maláčové (ČSSD) se jedná o špatný a nezodpovědný krok.

Související obsah

​V nemocnicích je kvůli covidu-19 6 431 hospitalizovaných a více než tisíc z nich má vážný průběh nemoci. Laboratoře za sobotu potvrdily skoro 11 tisíc nakažených, což je znovu o něco méně než minulý týden.

Kvůli nové mutaci omikron nesmí od 27. listopadu do Česka přicestovat ti, kteří v posledních dvou týdnech pobývali víc než 12 hodin v Jihoafrické republice, Namibii nebo Zimbabwe.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz