Koronavirus

Covid se nevyhýbá ani dětem. PŘEHLED hospitalizovaných po krajích

Kvůli nárůstu nových případů covidu v Česku se zvyšuje i počet dětí s touto nemocí v nemocnicích. Jen v brněnské fakultní nemocnici jich leží 11, z toho některé ve vážném stavu.

Ačkoliv koronavirus obecně méně dopadá na mladší ročníky, přesto nejsou zcela chráněny. Ve Fakultní nemocnici Brno leží v současnosti 11 dětí.

"Pět dětí je na jednotce intenzivní péče, z toho jsou dvě ve vážnějším stavu. Jsou napojené na umělé plicní ventilaci," uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá ve středu dopoledne. O případech jako první informoval portál iDNES.cz.

Níže se můžete podívat na přehled hospitalizovaných dětí ve věku 0 až 19 let v jednotlivých krajích. Oficiální data počet dětí na JIP neobsahovala, redakci se ale podařilo zjistit údaje z několika krajů.

kraj celkem dětí (0–14 let) s covidem v nemocnicích (údaje k 6. prosinci) celkem dětí (0–19 let) s covidem v nemocnicích (údaje k 6. prosinci) z toho na JIP
Praha 5 6 bez údajů
Středočeský kraj 9 9 (5 k 7. prosinci) 0 (údaje k úterý)
Jihočeský kraj 6 6 (3 k 8. prosinci) bez údajů
Plzeňský kraj 2 2 (k 8. prosinci) 0
Karlovarský kraj 1 1 bez údajů
Ústecký kraj 3 7 bez údajů
Liberecký kraj 0 2 bez údajů
Královéhradecký kraj 4 6 0
Pardubický kraj 0 2 0
Kraj Vysočina 0 1 bez údajů
Jihomoravský kraj 7 8 (11 k 8. prosinci) 5 (2 ve vážném stavu)
Zlínský kraj 2 4 bez údajů
Olomoucký kraj 4 6 (5 k 8. prosinci) 1
Moravskoslezský kraj 3 6 bez údajů
celkem v ČR 46 65 6

Redakce TN.cz zjišťovala situaci v krajích. Obecně se dá říci, že pokud jsou již děti v nemocnicích, tak jsou převážně v lehkém stavu, v těžkém jich je na JIP minimum. Tak je tomu například i ve Středočeském kraji, kde je v nemocnici devět dětí ve věku od 0 do 19 let. "Tyto děti by se dostaly do nemocnice, i kdyby neměly koronavirus," řekl pro TN.cz k úterním datům za kraj středočeský radní Pavel Pavlík (ODS), který má v gesci resort zdravotnictví.

Související obsah

V České republice s koronavirem zemřelo už šest dětí, z toho čtyři děvčátka a dva chlapci. Za poslední měsíc zemřela desetiletá dívka z Ústeckého kraje a tříletý chlapec z Moravskoslezského.

Podívejte se na reportáž TV Nova o očkování dětí z konce listopadu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz