Domácí

Sníh komplikoval řidičům cestu. Ve čtvrtek by radši neměli vyjíždět

Podle meteorologů nás ve středu noci a pak i ve čtvrtek čeká silné sněžení. Napadnout může až 10 centimetrů sněhu. Na některých místech může foukat i silný vítr. Hrozí tak sněhové jazyky. Pozor si musejí dávat hlavně řidiči. Bouralo se i ve středu ráno, a to hlavně kvůli námraze.

Pět pod nulou a namrzající mlhy. Ráno na to doplatil řidič osobního auta. Mezi Měšínem a Ždírcem na Jihlavsku to klouzalo.

Mladší muž za volantem nezvládl řízení a skončil ve stromě. S lehčími zraněními ho záchranáři převezli do nemocnice. Po ránu se na kluzkých vozovkách po celé republice staly i desítky dalších nehod.

To, co se objevilo ve středu ráno, je navíc podle meteorologů jen slabý odvar toho, co přijde ten stejný den v noci a také ve čtvrtek. Nasněžit by mohlo až 25 centimetrů nového sněhu.

Související obsah

"Během noci očekáváme postupně od jihu sněžení nebo sněhové přeháňky," uvedla meteorologická pozorovatelka Dagmar Honsová. Sněžit nepřestane ani během dne. Padat bude mokrý těžký sníh. Problémy se čekají hlavně na silnicích. Kdo nemusí, ať raději nevyjíždí.

"Sněžení očekáváme zejména ve východní části republiky," řekl Honsová. Na Vysočině navíc budou podle předpovědí hrozit i sněhové jazyky. Do sněžení totiž bude foukat i silný vítr.

V pátek a o víkendu už by mělo sněžit jen ojediněle. Podle předpovědí mohou na silnicích hrozit zmrazky a náledí.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz