Zahraničí

Po pohřešované Petře z Londýna pátrá celý svět. Zapojila se i česká policie

Po pohřešované Petře z Londýna pátrá celý svět. Zapojila se i česká policie
Zdroj: Metropolitní policie

Po pohřešované Petře S. pátrá britská policie od 3. prosince. Do hledání se zapojila i česká policie. Ta 32letou ženu z Uherskohradišťska hledá od 7. prosince. Skrz Interpol zároveň pomáhá britské policii.

Češku Petru S. viděli její kolegové naposledy 28. listopadu. Britská policie po ní pátrá od 3. prosince. Interpol kvůli ní vydal takzvaný žlutý oběžník. Po Petře tedy pátrá celý svět.

"Česká policie úzce spolupracuje s britskou policií," potvrdila policejní mluvčí Kateřina Rendlová. "Sdílíme spolu informace k případu," dodala.

Vyhlášené pátrání po Petře se objevilo už i na policejním webu. Podle něj je 168 centimetrů vysoká, je hubená a má hnědé oči a dlouhé rovné vlasy stejné barvy. Pocházet by měla z Uherskohradišťska.

Související obsah

Petra pracovala jako zdravotní sestra v jedné z londýnských nemocnic. Přátelé a kolegové se o ni obávají, takové zmizení je pro ni totiž velmi neobvyklé

Do pátrání po Petře se zapojila i tamní poslankyně Harriet Harmanová. Zapojila se do vyvěšování letáků s obličejem Petry. "Máme o ni obrovské obavy," řekla na sobotní tiskové konferenci.

V souvislosti se zmizením už britští policisté zadrželi jednoho podezřelého. Není ale jasné, o koho jde a co měl s Petrou společného.

Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že o případu ví od českého zastupitelského úřadu v Londýně. Blíže ho ale komentovat nechtělo. "Jsme v kontaktu jak s britskou policií, tak s rodinou pohřešované české občanky. S ohledem na probíhající vyšetřování nemůžeme poskytovat další informace," vysvětlila mluvčí resortu Mariana Wernerová.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz