Domácí

Babišova derniéra: Podívejte se, jak vypadal jeho poslední den premiéra

TV Nova byla součástí posledního dne Andreje Babiše (ANO) ve funkci premiéra. Podívejte se, jak vypadal.

Poslední zasedání Rady pro zdravotní rizika a po ní poslední setkání menšinové vlády v demisi. "Je to, jako když jdete naposled do školy. Je to vlastně základka těch osm let," myslí si exministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Jediný, kdo si poslední snídani nechal ujít, byl Jan Hamáček (ČSSD). Ministři ČSSD chyběli i na poslední tiskové konferenci odcházející vlády. Na ní se pak projevil i spánkový deficit Andreje Babiše. "Možná si dám teďka dvacet, abych se dospal," usmíval se Babiš.

Související obsah

Šéf hnutí ANO nechal novému předsedovi vlády Petru Fialovi (ODS) ve Strakově akademii překvapení. Napsal mu dopis stejně, jako to tradičně dělávají američtí prezidenti, když opouštějí Bílý dům. Co konkrétně v něm je, ale Babiš ani Fiala říct nechtěli. "Byl bych rád, kdybyste napsal obdobný dopis svému nástupci a vznikla tradice," stojí na konci dopisu.

Knihovny bez knih, prázdné stoly, zdi bez obrazů. Úřad vlády v pátek vypadal, jak když se ho chystá před prodejem nafotit realitka. Úderem 11. hodiny Andrej Babiš oficiálně pozbyl úřad.

Během poslední hodiny se Babiš loučil se zaměstnanci, stěhovaly se poslední krabice, tašky a taky secvičovala choreografie. Nová vláda dorazila autobusem několik minut po půl jedné odpoledne. Po přivítání předal Babiš Fialovi kancelář a také klíč od korunovačních klenotů.

Spolu s novým premiérem se ve stejné chvíli ve Strakově akademii objevil i jeho portrét na zdi. Další detaily uvidíte ve velké reportáži v nedělních Střepinách.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz