Domácí

Luxusní byty, drahá auta a pohádkový plat. Nová vláda získá řadu benefitů

Nastupující vláda i premiér Petr Fiala (ODS) si budou nově zvykat na řadu ministerských výhod. K dispozici totiž mají celou škálu benefitů, které by jim kdejaká celebrita mohla závidět.

Mají sloužit občanům a hájit naše zájmy. Aby svou práci odváděli co nejlépe, musí mít také pro výkon své funkce kvalitní podmínky. TV Nova proto vybrala nejlákavější benefity nastupujících ministrů a premiéra.

Ministři měsíčně vydělávají téměř 200 tisíc korun a k tomu mají spousty výhod. K dispozici mají 24 hodin denně 18 vozů prémiové německé značky v té nejvyšší výbavě, jeden stojí téměř tři miliony korun.

Související obsah

Z nuly na 100 umí zrychlit za čtyři vteřiny. "Když jsme občas rychlost překročili, tak to bylo o kousek," uvedl bývalý ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO).

Vládní představitelé se mohou vzduchem přepravovat dvěma Airbusy A319 nebo menším tryskáčem. Jen pro představu, cena takového airbusu se na trhu pohybuje okolo jedné miliardy korun. "Když jsem se přepravoval na delší cestu, využíval jsem helikoptéru nebo letadélko," uvedl bývalý premiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek.

Ostří hoši z Policie České republiky střeží záda především ministrům vnitra, spravedlnosti, zahraničí a premiérovi země. "Musím si zvykat na ochranku. Přiznám se, že jsem neměl služebního řidiče, to rád využiji," nastínil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Související obsah

Ministrům vedle platu náleží i další bonusy, například služební byt v Praze, vůz pro soukromé účely, mobilní telefon, MHD zdarma a tučné odchodné až 180 tisíc korun.

A to nejlepší na konec. Na výplatní pásce novému premiérovi Petrovi Fialovi každý měsíc přistane nejméně částka 244 000 korun, využívat bude stejné benefity jako ministři a k tomu mu bude říkat pane přepychová Kramářova vila z 19. století s tenisovým kurtem a několika ložnicemi. Historicky se do ní podívali například Tony Blair, Angela Merkelová, Jurij Gagarin nebo Leonid Brežněv.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz