Videoreportáž

Muž poničil auta zdravotníků kladenské nemocnice, hrozí mu rok vězení

Policie dopadla muže, který nedávno poškodil auta zdravotníků z kladenské nemocnice. Několik jich poškrábal, ukopal jim zrcátka a propíchal pneumatiky. Muž se přiznal, ale tvrdí, že útok nebyl cílen na pracovníky nemocnice. Nyní mu hrozí až rok za mřížemi.

K dopadení muže pomohly policistům informace od občanů, ale také souhra náhod, jelikož se nacházel v domě, kam byli přivoláni strážníci kvůli jinému incidentu. Pátrání po něm probíhalo už začátku prosince, kdy právě poškodil auta v areálu kladenské nemocnice.

"Policisté získali kamerové záznamy z nemocnice, na kterých byl zachycen pachatel při svém protiprávním jednání. Tyto záznamy však byly nízké kvality, na jejichž základě nešlo osobu řádně ztotožnit. Kromě těchto kamerových záznamů si policisté dále vyžádali záznamy od jiných subjektů, které poté důsledně vyhodnocoval kriminalista, jemuž se podařilo vystopovat pohyb muže k nedaleké benzínové čerpací stanici," uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Související obsah

Právě tam ho natočila kamera s kvalitním rozlišením, kde byl dobře rozpoznat a tím se stal hlavním podezřelým v případu poškozených aut.

"Co ale nahrálo kriminalistům do karet, bylo oznámení od jednoho obyvatele bytového domu, který v neděli po půlnoci zavolal Městskou policii s tím, že se v domě pohybuje cizí osoba. Tu strážníci po příjezdu na místo vyzvali k prokázání totožnosti, avšak muž u sebe neměl doklady a hlídce uvedl, že je nejspíš v pátrání, protože před pár dny poškodil auta zaparkovaná v areálu kladenské nemocnice," dodala Richterová.

Muž následně na policii uvedl, že se nejednalo o cílený útok na zdravotníky, jelikož nevěděl, že se jedná o jejich auta, ale jednal tak z důvodů, že byl v tu dobu rozčílený, protože nedostal požadované léky. Nyní mu hrozí až rok za mřížemi.

ded, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz