Krimi

Zákazník měl kvůli respirátoru zlomit čelist členovi ostrahy. Hledá ho policie

Zákazník měl kvůli respirátoru zlomit čelist členovi ostrahy. Hledá ho policie
Ilustrační snímek

Policisté pátrají po zákazníkovi, který se na začátku prosince dostal do křížku s členem ostrahy prodejny Albert na pražském Smíchově. Toho měl nově příchozí napadnout poté, co mu zakázal vstup do prodejny bez nasazeného respirátoru. Strhla se bitka, po které člen ochranky skončil se zlomenou čelistí na operačním sále.

Policisté z pražského Smíchova se snaží objasnit případ, který se stal v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici v Praze 5 začátkem prosince minulého roku.

Do tamní provozovny přišel zákazník, který chtěl nakupovat bez ochrany dýchacích cest. Jeho záměr však překazil člen ostrahy. Hned u vchodu ho upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem.

Muž byl však opačného názoru, výzvy ochranky ignoroval a pokračoval dál do obchodu. Člen ostrahy se mu proto postavil do cesty, aby mu tak zabránil ve vstupu. Následovala hádka, která se zvrhla v brutální bitku.

Související obsah

​"Mezi muži se rozhořel verbální konflikt, který ukončil 'odmítač' úderem pěstí do obličeje druhého. Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti, což si vyžádalo lékařský zákrok v podobě operace. Při té mu byla čelist zpevněna dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby," sdělil mluvčí policie Jan Rybanský.

Zákazníkovi obchodu nyní hrozí obvinění z ublížení na zdraví, jeho totožnost ale policie ještě nezná. Zveřejnila proto kamerové záznamy a prosí o pomoc veřejnost. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz