Domácí

Poplach na českém nebi. V letadle nahlásili bombu, doprovázely ho gripeny

Stíhačky českého letectva v pondělí v noci zasahovaly kvůli informaci o nahlášené bombě na palubě linkového letadla společnosti Ryanair, které letělo nad Českem. Stíhací letouny jej doprovodily až na letiště ve Varšavě v Polsku. Hrozba se nakonec nepotvrdila a letadlo bezpečně přistálo.

Řízení letového provozu obdrželo informaci o možné výbušnině na palubě letadla Boeing 737 společnosti Ryanair, které letělo z Milána do Varšavy přes Česko, v pondělí ve 22:08. Následoval rychlý zásah Armády ČR.

České stíhací letouny byly u letadla za pouhé dvě minuty po vzletu, televizi Nova to řekla Vlastimila Cyprisová z tiskového oddělení Generálního štábu. Armáda ČR obdržela podnět k vzletu od vedení vzdušných sil NATO. Včetně šesti členů posádky na palubě letadla cestovalo 87 lidí .

Související obsah

Letadlo Ryanairu nakonec stíhači následovali až k letišti ve Varšavě, kde bezpečně přistálo. "Hrozba se nakonec nepotvrdila," uvedla Armáda ČR na twitteru. Pokud by se potvrdila, existuje podle resortu obrany několik scénářů, podle kterých je možné postupovat.

"Přítomnost stíhacího letounu vždy přiměla pilota letounu, aby začal spolupracovat. Ale samozřejmě nikdy není vyloučeno ani krajní řešení," okomentovalo na twitteru možný postup ministerstvo obrany.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz