Koronavirus

Resort zdravotnictví upravil pravidla. Testování ve školách se nebude týkat všech

Resort zdravotnictví upravil pravidla. Testování ve školách se nebude týkat všech
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zdravotnictví po jednání s Českou konferencí rektorů rozhodlo, že testování žáků a studentů se nebude týkat vysokoškoláků. Důvodem je právě probíhající zkouškové období. Resort o tom ve středu informoval prostřednictvím tiskové zprávy.

Testování žáků a studentů se nebude týkat vysokoškoláků. "Od 17. ledna se tak na vysokých školách budou testovat jen zaměstnanci, a to dle stanovených pravidel z mimořádného opatření v intervalu 2x za týden nebo každý 3. až 4. den pomocí antigenních testů," uvedl mluvčí resortu zdravotnictví Ondřej Jakob v tiskové zprávě.

Vysokoškoláci se nemusí testovat kvůli právě probíhajícímu zkouškovému období. "K testování studentů nepřistoupíme z důvodu zkouškového období, kdy se studenti nevyskytují denně ve školách a zkoušky probíhají v různých režimech dle možností jednotlivých škol," vysvětlil rozhodnutí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Související obsah

Všichni studenti, kteří nemají výjimku z povinnosti doloženou od lékaře, musí ve školách nosit respirátory. "A to i když budou usazeni v lavici nebo pokud jich bude více než 50 v jedné posluchárně," dodal Jakob.

Studenti, kteří v rámci výuky navštěvují pracoviště nebo dochází do svého zaměstnání, se musí testovat podle pravidel platných na daném pracovišti. V případě, že by student měl zaměstnání více, se stačí nechat otestovat pouze u jednoho zaměstnavatele a vystavit si potvrzení o provedení testu.

Související obsah

Minulé pondělí měli žáci a studenti 3 885 pozitivních antigenních testů na covid-19 z více než jednoho milionu. U zaměstnanců škol to bylo 526 ze 184 tisíc. Po konfirmaci se prokázalo 1 236 nákaz u žáků a 177 u zaměstnanců. ​

Testování ve školách také ukázalo, že nejvíce promořená je nejstarší věková skupina dětí od 16 do 19 let. Nejméně záchytů bylo u dětí na prvním stupni základních škol. Více si o testování žáků a studentů můžete přečíst v tomto článku.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz