Zahraničí

Zemřela zpěvačka skupiny The Ronettes, proslavila se hitem Be My Baby

Ve věku 78 let zemřela zpěvačka skupiny The Ronettes Ronnie Spectorová. Ve středu podlehla rakovině. Proslavila se hity Be My Baby či Walking in the Rain. Spectorová byla také manželkou známého producenta Phila Spectora, který zemřel loni.

"Ronnie žila se září v očích, kuráží, skvělým smyslem pro humor a úsměvem na tváři," uvedla rodina zpěvačky v prohlášení. "Byla plná lásky a vděčnosti. Její radostný hlas, hravá přirozenost a magičnost bude žít navždy v každém, kdo ji znal, slyšel či viděl," dodala. Podle časopisu Rolling Stone zemřela po krátkém boji s rakovinou.

Ronnie Spectorová byla frontmankou skupiny The Ronettes. Ta se v roce 1963 proslavila písní Be My Baby. Časopis Rolling Stone tento hit zařadil v roce 2020 mezi 500 nejlepších písní historie. Mezi jejich další hity patřily Walking in the Rain nebo Baby, I Love You.

Související obsah

Trio The Ronettes ovlivnilo tvorbu Beatles, Rolling Stones i Beach Boys. Jejich producentem byl Phil Spector, kterého si v roce 1968 Spectorová vzala. Rozvedli se o šest let později. Producent ji totiž měl podle jejich slov týrat a zakazovat jí zpívat.

Zpěvačka zemřela ve středu na rakovinu. Bylo jí 78 let. "Strašně jsem miloval její hlas. Byla výjimečným člověkem a drahým přítelem. Zlomilo mi to srdce. Její hudba a duch budou žít dál," napsal na twitteru zpěvák Beach Boys Brian Wilson.

Hit kapely The Ronettes Be My Baby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz