Domácí

Zeman prozradil, jak je na tom se zdravím. "Už udělám několik kroků," řekl

Zeman prozradil, jak je na tom se zdravím. "Už udělám několik kroků," řekl
Prezident Miloš Zeman Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman v neděli pro rádio Frekvence 1 přiblížil, jak je na tom momentálně se svým zdravím. Svěřil se, že už se zvládne postavit z vozíku a udělat pár kroků a to i přes to, že dále dostává výživu přímo do žaludku.

Prezident Miloš Zeman je už několik týdnů v domácím léčení poté, co byl na podzim minulého roku kvůli vážným zdravotním komplikacím více než měsíc hospitalizován na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN).

Prezidentův stav se podle jeho vlastních slov lepší, a dokonce prý už dokáže vstát z vozíku, který od jara minulého roku využívá k pohybu. "Začal jsem chodit s pomocí hole a pomocí jednoho bodyguarda. Hůl v levé ruce a bodyguard mě drží za pravou ruku. Jsem potěšen tím, že už několik kroků udělám. Je to pro mě velmi radostné zlepšení," svěřil se prezident s tím, že však na vozíku i dál zůstává. 

Související obsah

Prezident také uvedl, že za jeho zdravotní zlepšení nejspíše může výživa, kterou dostává sondou přímo do žaludku. 

Řeč přišla také na stipendijní pobyt poslance Jana Farského (STAN). "Chápu to jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," myslí si prezident, který Farského rozhodnutí označil za podvod na voličích. 

Zeman také sepsul předsedkyni Sněmovny Markétu Adamovou Pekarovou (TOP 09), a to kvůli jejímu výroku na adresu maďarského prezidenta Viktora Orbána.  Adamová Pekarová totiž uvedla, že vyjádřením solidarity kazachstánskému prezidentovi Orbán podpořil střílení do lidí. Podle Zemana tak poškodila vztahy mezi zeměmi.  "Zaprvé je to výrok naprosto nekvalifikovaný a paní Pekarová bohužel dělá medvědí službu naší zahraniční politice, do které by se raději neměla vůbec plést," prohlásil Zeman.

Hlava státu si také posteskla, že nikdy neviděla filmovou hexalogii o Básnících od nedávno zesnulého režiséra Dušana Kleina. "Přiznávám, že je to mezera v mém vzdělání," dodal prezident.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz