Koronavirus

Pandemie nabírá v Česku na síle. V neděli testy odhalily 7 235 nakažených

Za neděli přibylo 7 235 nově nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší nedělní nárůst od konce loňského listopadu. Zvýšilo se incidenční číslo, které ukazuje počet případů za posledních sedm dní na 100 tisíc lidí. Pacientů v nemocnicích ale naštěstí ubývá.

Minulý týden převládla v Česku varianta covidu-19 omikron. Odborníci očekávají prudký nárůst počtu nových případů tento týden. Nejvýraznější co do počtu nově nakažených bývá úterý.

"Pokud naše prognózy a námi nastavená pravidla budou fungovat a občané je budou dodržovat, tak ta čísla se začátkem týdne zvednou. Já bych byl velmi rád, kdyby to bylo pod 20 tisíc. A do konce týdne se pak dostanou pod 50 tisíc," uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Související obsah

Lidí v nemocnicích, kteří jsou hospitalizovaní kvůli nemoci covid-19, dál ubývá. Aktuálně jich je nejméně od konce loňského října. Pomoc lékařů potřebuje 1 505 pacientů. Těžký průběh nemoci má 273 lidí, to je v mezitýdenním srovnání asi o 160 pacientů méně.

V neděli se naočkovalo víc než 12 200 zájemců, z toho většina přišla pro posilující dávku očkovací látky proti koronaviru.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz