Koronavirus

Ministerstvo nařídilo hygienám: Trasujte už jen někoho, nakažení to zvládnou sami

Ministerstvo nařídilo hygienám: Trasujte už jen někoho, nakažení to zvládnou sami
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že kvůli masivnímu šíření varianty omikron se nebude stíhat trasovat. Hygienické stanice mají proto nově nařízeno dohledávat kontakty pouze tří prioritních skupin. Všichni ostatní by měli využívat trasovací formuláře, potvrdil TN.cz mluvčí resortu.

Pravidla trasování se mění. Ministerstvo nařídilo hygienickým stanicím, aby přestaly dohledávat kontakty úplně všech nakažených a zaměřily se pouze na některé skupiny. 

Koho teď hygieny trasují

  • děti od 6 do 18 let
  • seniory nad 65 let
  • poskytovatele sociálních služeb
  • ostatní využijí samotrasování

Související obsah

"Ministerstvo pro trasování určilo prioritní skupiny, které představují děti od 6 do 18 let, senioři nad 65 let a poskytovatelé sociálních služeb. Jedná se o opatření v souvislosti s variantou omikron, jejíž masivní šíření očekáváme," řekl TN.cz mluvčí resortu Ondřej Jakob.

Změna přišla současně se začátkem plošného testování ve firmách. Zaměstnanec, kterému vyjde pozitivní antigenní test, musí jít na pět dní do karantény. Pokud se rozhodne podstoupit PCR test a ten vyjde negativně, karanténa mu skončí dřív.

Pozitivní lidé s antigenem se ale telefonátu z hygieny zřejmě nedočkají. Budou se muset vytrasovat sami.

"Všem ostatním, pokud na ně nevystačí kapacita hygienických stanic, přijde SMS zpráva s výzvou, aby využili samotrasovací formuláře," doplnil Jakob.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz