Domácí

Dobrá zpráva pro lyžaře! Po oblevě se znovu rozjíždí střediska

Ochlazení a hlavně čerstvý sníh výrazně zlepšily podmínky pro lyžaře. Po oblevě ze začátku roku se tak znovu rozjíždějí i ta střediska, která musela zastavit provoz. Provozovatelé skiareálů proto očekávají víkendový nával lyžařů.

Kdo v pátek vyrazil na hory, nemohl litovat. Čerstvý sníh, takřka prázdné sjezdovky, teploty kolem pěti stupňů pod nulou. "Dalo by se říct, že je to první pěkné lyžování tuto zimu," uvedl jeden z dotázaných. "Úžasné. Počasí přeje, sníh nám napadl. Takže je to moc fajn," doplnil další.

Sněhová děla sice na mnoha místech jela na plné obrátky, provozovatelům lyžařských areálů ale výrazně pomohla i příroda.

Související obsah

Kolem 10 centimetrů sněhu během noci a pátečního dopoledne napadlo třeba v Javorníkách. Podmínky na sjezdovkách jsou tak podle vlekařů nejlepší z celé letošní sezóny. "Máme konečně taky prašan. Otevíráme další sjezdovky," sdělil provozovatel lyžařského areálu Kohútka Josef Kocurek.

"Pořád ještě zasněžujeme, protože chceme postavit snowpark a rozšířit sjezdovku," řekl provozovatel lyžařského areálu Karolinka Marek Cimala.

A meteorologové mají dobré zprávy. Mrznout a sněžit bude i v dalších dnech. "Během víkendu čeká hory další sněhová nadílka. Nejčastěji napadne od 10 do 20 centimetrů sněhu," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Zatím nejbohatší nadílka sněhu leží na šumavském Blatném vrchu, a to rovný metr sněhu.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz