Zahraničí

Šok na irské poště. Dva muži přitáhli mrtvého, aby dostali jeho důchod

Šok na irské poště. Dva muži přitáhli mrtvého, aby dostali jeho důchod
Irská policie, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Neuvěřitelný případ vyšetřují od pátku irští policisté. Dva muži přitáhli na poštu mrtvého důchodce, tvrdili, že je mu špatně, a chtěli, aby mu u přepážky vyplatili jeho penzi.

Incident jako vystřižený z hororu se stal ve městě Carlow, asi 80 kilometrů jižně od Dublinu.

Nejprve na poštu přišel muž a chtěl si jménem jiného vyzvednout jeho důchod. Bylo mu řečeno, že dotyčný si musí pro penzi dojít osobně. Zanedlouho se u přepážky objevili dva chlapi, kteří podpírali třetího, popsala případ irská média.

Tvrdili, že se důchodci právě udělalo špatně a že mu pomáhají, aby si mohl vyzvednout penzi. Zaměstnancům se to zdálo divné a začali se vyptávat zejména na seniorův zdravotní stav. Nato muži tělo upustili na zem a utekli. Šokovaní pracovníci pošty pak zjistili, že asi 60letý penzista je po smrti.

Související obsah

​Případ začali vyšetřovat kriminalisté. Nařídili pitvu, která by měla odhalit, jestli byl muž mrtvý, už když ho přitáhli na poštu, a jaká byla příčina jeho skonu. Policisté zároveň pátrají po totožnosti osob, které měly zálusk na nebožtíkův důchod.

Obyvatelé města událost přirovnávají k hororu od Hitchcocka. "Celé město je v šoku, že někoho napadlo něco takového udělat, je to neuvěřitelné," řekl starosta Carlow Ken Murnane.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz