Domácí

Tobiáš z Písku se vrátil do babyboxu. Odložili ho podruhé

Ve středu večer našli v píseckém babyboxu chlapečka. Tentokrát se ale zdravotníci nestačili divit. Dítě bylo sice zdravé a čistě oblečené, v babyboxu ale neskončilo poprvé. Na stejném místě ho našli už začátkem ledna.

Když dostal zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess ve středu večer zprávu o dalším odloženém miminku, ještě netušil, jaké překvapení ho čeká. V píseckém babyboxu totiž skončil dvouměsíční chlapeček. Ke své smůle už podruhé.

Tobiáše poprvé v babyboxu objevili 7. ledna letošního roku. Podle přiloženého rodného listu zdravotníci tehdy zjistili, jak se jmenuje a kdy a kde se narodil. Stejně jako před měsícem byl i tentokrát Tobiáš čistě oblečený. Měl bílou kombinézu s modrou čepičkou a modrý dudlík. "Zdravotníci cikánského klučíka okamžitě poznali," upozornil Hess.

Související obsah

​Podle zakladatele babyboxů je nejdůležitější to, že je zdravý. Orgán sociálněprávní ochrany dětí (OSPOD) ho prý v minulosti svěřil do péče babičce, která na něj ale zřejmě nestačila. "Vrátila jej ve středu 2. února 2022 ve 22:37. V každém případě je Tobiáš první děťátko, které bylo do babyboxu odloženo dvakrát," uvedl Hess.

Už v lednu předvídal, že malý Tobiáš zřejmě přidělá pracovníkům OSPOD nějakou práci navíc. "Možná se stane předmětem několikaletého opatrovnického řízení. Možná se pro něj maminka vrátí, jako se to stalo v minulém roce u cikánského klučíka odloženého ve Strakonicích. Podstatné je, že je v péči zdravotníků, v teple a nakrmený. A nakonec jako vždy: Ať žije Tobiáš!" sdílel tehdy. Stejně jako ostatní odložené děti i Tobiáš dostal pro štěstí od České mincovny zlatý dukát do kolébky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz