Domácí

Hlodavci, špína a trus. Inspekce uzavřela rekordní množství prodejen. PŘEHLED

Potravinářská inspekce byla v lednu tohoto roku nucena uzavřít pro špatnou hygienu 21 provozoven, což je nejvíce za posledních pět let. Inspektoři objevili mrtvé hlodavce, trus i stopy po škůdcích.

Z výsledků kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v lednu tohoto roku vyplývá, že inspektoři museli uzavřít celkem 21 provozoven kvůli závažnému porušení hygienických předpisů. Jedná se o nejvyšší počet uzavřených prodejen v daný měsíc za posledních pět let.

Ve stejném období roku 2021 inspektoři uzavřeli 6 provozoven, v lednu roku 2020 šlo o 15 provozoven, v roce 2019 o 10 a rok předtím o 13 provozoven. Jsou mezi nimi restaurace, pivnice, cukrárny, rychlá občerstvení i prodejny velkých obchodních řetězců, jako je PENNY nebo COOP.

Související obsah

Zdaleka nejčastějším důvodem k uzavření v letošním roce je nezvládnutá prevence výskytu škůdců, zejména hlodavců. "Kontrola v prodejnách nebo zázemích zjistila výskyt myšího trusu, objevila potraviny poškozené myším požerem a v některých případech našla i mrtvé nebo živé myši," informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Přítomnost škůdců a jejich exkrementů v provozovnách představuje závažné riziko pro spotřebitele, a to proto, že ke kontaminaci může dojít i u potravin, na kterých nejsou stopy působení škůdců patrné.

K dalším častým prohřeškům patří dlouhodobě zanedbaný úklid – znečištěné podlahy a prodejní regály, výskyt plísní v provozovně, nebo dokonce v chladicích zařízeních, skladování předmětů nesouvisejících s prodejem potravin, nezvládnutý odvoz odpadu a další nedostatky.

Podívejte se na reportáž z Poledních Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz