Zajímavosti

Aktivní Australan oslavil 106. narozeniny. Prozradil recept na dlouhý život

Aktivní Australan oslavil 106. narozeniny. Prozradil recept na dlouhý život
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Tento týden oslavil své 106. narozeniny Gordon Ewers z australského Perthu. Při té příležitosti prozradil svůj recept na dlouhověkost. Nejde podle něj ani tak o věci, které dělá, ale spíše o ty, které nedělá.

Gordon Ewers se narodil v roce 1916. Prožil dvě světové války, několik ekonomických krizí a nyní i pandemii koronaviru. Tento týden oslavil 106. narozeniny a pro kanál 9News prozradil, jak se mu povedlo žít tak dlouho.

"Je důležité být rozumný, pravidelně dýchat, pozitivně přemýšlet a žít s nadějí," myslí si Australan. Za dlouhý život prý nevděčí tomu, co dělá, spíše tomu, co nedělá. "V životě jsem nekouřil ani nepil alkohol. Absence těchto věcí mi pravděpodobně pomohla k vysokému věku," dodal.

Ačkoli už je Gordonovi 106 let, stále žije aktivně a bez závislosti na ostatních. Jeho tělo sice pomalu slábne, ale prohlásil: "Ten chlapík uvnitř mě je pořád v pohodě."

Související obsah

Pradědeček několika vnuků a vnoučat je jedním z nejstarších občanů Austrálie. "Nemůžu říct, že je to úspěch, prostě se to stalo a jsem za to rád," řekl.

Ze všech událostí, které Gordon prožil, na něj měla největší vliv hospodářská krize ve 30. letech. "Pořád jsem velmi opatrný na peníze a sleduju, za co utrácím," prozradil.

I v Česku žije několik lidí, kterým už je přes 100 let. Nejstarší z nich je Anna Koudelková, které je 109 let. Ještě starší je 112letá Anna Černohorská. Ta se sice narodila na území Česka, v roce 1946 byla ale odsunuta do Německa. Nyní žije v saském Budyšíně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz