Krimi

Policie obvinila muže z vraždy ženy na Děčínsku. V minulosti už byl odsouzený

Policisté obvinili 40letého muže, který byl podezřelý z vraždy ženy. Její ohořelé torzo našel kolemjdoucí v lese na Děčínsku. Okresní soud v Děčíně dotyčného poslal do vazby.

Kriminalisté se od pátku zabývali nálezem ohořelého torza ženského těla. To našel svědek v lese u Rumburka. "Náhodný kolemjdoucí oznámil, že viděl požár v lese a následně v blízkosti skládky objevil ohořelé tělo ženy," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Vyšetřovatelé během víkendu zjistili totožnost mrtvé, která podle soudního znalce zemřela násilnou smrtí. Šlo o 49letou ženu, která bydlela v okolí. Policistům se navíc podařilo vypátrat a zadržet 40letého podezřelého muže. Toho v úterý obvinili z vraždy. Státní zástupce navíc podal návrh na vzetí dotyčného do vazby.

Související obsah

"Okresnímu soudu v Děčíně jsem podal návrh na vzetí pana obviněného do vazby, neboť mám za to, že je zde obava, že by se mohl skrývat nebo uprchnout před trestním stíháním. Dále panuje strach, že by mohl pokračovat v trestné činnosti," uvedl státní zástupce Vladimír Ján.

Soud mu vyhověl. "Mohu potvrdit, že od úterka byla na obviněného uvalena vazba. Dotyčný byl eskortován do vazební věznice," řekla TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

V případě prokázání viny hrozí muži až 25 let ve vězení. "Obviněný 40letý muž byl v minulosti za pokus vraždy už odsouzen," uzavřela Hyšplerová.

Přemysl Kosejk, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz