Domácí

Finančák varuje před podvodnými e-maily a SMS! Vypadají jako od České pošty

Finančák varuje před podvodnými e-maily a SMS! Vypadají jako od České pošty
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Finanční správa varuje před podvodnými e-maily a SMS zprávami. Vypadají totiž jako od tohoto úřadu a od České pošty. Lidé by se proto měli mít pořádně na pozoru.

Podvodníci na internetu opět útočí na důvěřivé lidi. Nyní se vydávají za Českou poštu a Finanční správu, pod jejichž logem posílají e-maily a SMS zprávy. Právě úřad na situaci upozornil.

"Podvržená zpráva avizuje došlou platu z Finančního úřadu na účet ve snaze získat citlivé bankovní údaje. Jedná se o podvod a důrazně doporučujeme NEKLIKAT!! na tlačítko Výplata," varovala správa na webu.

Související obsah

Odborníci lidem navíc radí neznámé a podezřelé e-maily a především jejich přílohy neotvírat a raději rovnou vymazat.

Zda se jedná o podvod, lidé mohou zjistit na webu České pošty. O útocích tam totiž informuje. "Upozorňujeme na tyhle podvodné e-maily a SMS zprávy. Jsou tam ty útoky, které se k nám dostanou. Tyto problémy se však objevují dennodenně. Není to žádná novinka,“ řekl TN.cz mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Podoba zprávy:

Zprávy vypadají jako od České pošty Zdroj: Finanční správa ČR

Česká pošta navíc vyzývá lidi, pokud obdrží podvodný e-mail, aby jej odeslali na adresu info@cpost.cz. "Pokud klientovi vznikne nějaká škoda, musí se obrátit na policii a příslušné orgány," uzavřel Vysoudil.

Podvodníci zaplavili internet. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz