Domácí

VÝSTRAHA: Část Česka potrápí náledí. Kde to bude klouzat nejvíce? MAPA

VÝSTRAHA: Část Česka potrápí náledí. Kde to bude klouzat nejvíce? MAPA
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Pozor by si měli dát v pátek i v sobotu řidiči a chodci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) totiž vydal výstrahu před náledím. Klouzat budou chodníky i silnice.

Výstraha platí od páteční osmé hodiny večer do sobotních osmi hodin ráno pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a část Vysočiny (Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou) a Zlínského kraje (Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetím).

Meteorologové varují, že při poklesu teplot pod bod mrazu se na mokrých površích budou lokálně vytvářet také zmrazky.

Výstraha:

ČHMÚ varuje před náledím | Zdroj: ČHMÚ

Pozor by si měli dát chodci i řidiči. "Hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Šoférům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," radí odborníci.

Přestože ještě ve čtvrtek teploměry atakovaly i 12 °C, v pátek se pořádně ochladilo a teploty klesly. Meteorologové očekávají, že přes den naměříme maximálně 6 °C. Noci a rána však už zase budou mrazivá. V noci na sobotu se budou teploty pohybovat od -1 do -5 °C, místy bude i -8 °C. Přes den se teploty zvýší na 5 °C.

Související obsah

Následující den musíme v noci počítat s teplotami od -2 do -6 °C, při sněhové pokrývce a slabším větru bude i -9 °C. Během dne se teploty zvednou na 5 °C, místy může být v neděli i 7 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz