Zahraničí

Smrtící útok po 60 letech. Žralok na pláži u Sydney sežral plavce

Velký bílý žralok sežral ve středu odpoledne plavce poblíž pláže Little Bay v Sydney v australském státě Nový Jižní Wales. Na místě zasahovali záchranáři a s pomocí vrtulníků hledali plavce. Policie krátce po útoku uvedla, že se ve vodě našly lidské ostatky a části neoprenu.

Hrozivý útok bílého žraloka na plavce bezmocně pozorovali místní rybáři a návštěvníci pláže. Rybář, který mluvil s televizí 9News, popsal, že viděl více než čtyři metry dlouhého žraloka, jak trhá člověka, pak viděl části lidského těla a krev. Plavec měl křičet, když si žraloka všiml. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Po vyhlášení poplachu byli na místo vysláni záchranáři na vodních skútrech a záchranné vrtulníky. Dalším plavcům bylo nařízeno, aby se okamžitě dostali z vody a pláž byla uzavřena. Ostatky plavce byly nalezeny krátce poté, potvrdila to policie Nového Jižního Walesu. Našly se také části neoprenu.

Související obsah

Podle výpovědí svědků byl zabitý muž místní, pláž dobře znal a na stejné místo chodíval plavat pravidelně. "Pořád zvracím. Je to velmi, velmi znepokojivé. Šel si jen zaplavat, užíval si dne, ale ten žralok mu vzal život," řekl jeden ze svědků.

Jde o první smrtící útok žraloka v Sydney za téměř 60 let. Poslední takový útok byl zaznamenán v roce 1963, kdy žralok bělavý pokousal člověka, který stál ve vodě. Ten pak na následky zranění zemřel.

  TN.cz
  Voyo

  Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

  Co byste neměli přehlédnout

  TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

  Důležité Události

  Píše se na Deník.cz