Zahraničí

V Kalifornii útočil žralok, záchranáři vytáhli z moře bezvládné tělo surfaře

V Kalifornii útočil žralok, záchranáři vytáhli z moře bezvládné tělo surfaře
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Surfař nepřežil v pátek útok žraloka poblíž města Morro Bay na pobřeží amerického státu Kalifornie. Záchranáři vytáhli muže z oceánu už bez známek života.

Tělo muže vytáhli z vody příslušníci policie a hasičského sboru kolem 11. hodiny místního času. Podle svědků z přístavu v Morro Bay bylo zjevné, že surfaře napadl žralok, informuje CNN.

Koroner už muže identifikoval, jeho jméno však bude zveřejněno až poté, co se o úmrtí informují nejbližší příbuzní. "Je to hrozné. Naštěstí počasí a vítr nepřejí surfování, takže na moři nebylo moc lidí. Preventivně jsme ale zakázali pohyb na pláži a ve vodě," řekl ředitel přístavu Eric Endersby.

Související obsah

​U města Morro Bay zaútočil na surfaře žralok naposledy v lednu 2019, oběť však tehdy vyvázla se zraněními.

V půlce prosince zase napadl žralok 24letého muže u pobřeží australského Queenslandu. Muž musel po útoku do nemocnice, jeho stav byl každopádně stabilizovaný. 

Útok se přitom stal ani ne dva týdny po tom, co u pobřeží Queenslandu zaútočil žralok na jiného, tentokrát 34letého muže.  Tomu pokousal nohy, zatímco se muž snažil dostat se zpět na loď. Následně musel rovněž do nemocnice. Žralok mu způsobil tržné rány, které si vyžádaly práci chirurgů.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz