Domácí

Chcípl PES zveřejnil adresy politiků, první incidenty už řeší policie

Chcípl PES zveřejnil adresy politiků, první incidenty už řeší policie
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Poté, co Chcípl PES zveřejnil adresy několika desítek českých poslanců, se objevily už první incidenty. Do domu jednoho z politiků se dostala cizí žena, před bydlištěm dalšího se objevil obviňující nápis.

Hnutí Chcípl PES ve středu zveřejnila adresy celkem 70 politiků, kteří hlasovali pro pandemický zákon. A na první incidenty nebylo třeba dlouho čekat, jak informoval Deník N.

Jeden z případů se stal na adrese poslance Josefa Cogana (STAN). Do jeho rodinného domu vstoupila žena, která hledala další protestující. Prý byla před domem naplánovaná demonstrace. "Manželka ji vyhodila," řekl Cogan.

Související obsah

​Po zveřejnění adres poslanců zase před domem lidoveckého poslance Antonína Tesaříka někdo nastříkal nápis "Tesařík je zrádce". Nebyl to ale první incident na Tesaříkově adrese. Ten se objevil poté, co sněmovní zdravotnický výbor, jehož je členem, doporučil pandemický zákon ke schválení. Tehdy před jeho dům přijelo několik desítek aut, demonstranti měli s sebou megafony.

"Přijeli do místa mého bydliště a zasévali tam strach a nenávist směrem k sousedům na základě toho, jak my v Poslanecké sněmovně rozhodujeme," popsal Tesařík.

Nápisem před Tesaříkovým domem i nezvanou návštěvnicí u Coganových se už zabývá policie. Adresy, které Chcípl PES zveřejnil, mezitím zmizely ze sociálních sítí.

Již v minulém volebním období chodili odpůrci opatření demonstrovat před bydliště některých politiků. Loni v lednu například protestovali před domem tehdejšího ministra zdravotnictvíana Blatného (tehdy za ANO), protesty se nevyhnuly loni v únoru ani domu ministra Jana Hamáčka (ČSSD).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz