Zahraničí

VIDEO: Silný vítr potrápil lyžaře. Z kabiny lanovky udělal houpačku

Nepříjemné chvilky zažili lidé, kteří se v pondělí odpoledne chtěli nechat vyvézt lanovkou na Skalnaté pleso. Celý den silně foukalo, lanovka se proto spustila až před polednem. O půl třetí odpoledne však vítr náhle zesílil a bezpečnostní systém lanovku zastavil. Operátoři pak kabiny vytáhli do stanice Štart a Skalnaté pleso minimální rychlostí, píší tvnoviny.sk.

Video, jak se kabina lanovky houpá ve větru, se objevilo na facebookové skupině Turistika na Slovensku. Rasťo V. pod něj napsal svůj příběh, který se mu a jeho rodině v pondělí na lanovce stal. Byly s ním i jeho dvě desetileté dcery, jedna se měla na lanovce strachem rozplakat.

"Pustili nás do kabinky na Skalnaté pleso asi v 15:00. Po pár minutách jízdy jsme kvůli hroznému větru zastavili. Nahoru nás tahali přes hodinu a půl ve strašném větru, kabinka se houpala jako houpačka," napsal Rasťo a dodal, že dolů je zaměstnanci svezli sněžným pásovým vozidlem a všechno dobře dopadlo.

Související obsah

​Lanovku v Tatranské Lomnici spravuje společnost Tatry Mountain Resorts. V pondělí ji kvůli silnému větru spustili až před polednem. "Zhruba ve 14:30 v průběhu několika minut vítr neočekávaně znovu zesílil a automatický bezpečnostní systém kabinkové lanovky na Štart a na Skalnaté pleso odstavil. Operátoři následně minimální rychlostí dotáhli kabiny do stanic na Štartě a Skalnatém plese," vysvětlil slovenskému zpravodajskému webu tvnoviny.sk manažer komunikace společnosti Marián Galajda.

Galajda také uvedl, že poslední návštěvníky z mezistanice Štart svezli sněžným pásovým vozidlem do Tatranské Lomnice. S nimi dle své výpovědi na sociální síti cestoval i Rasťo V. Turisti, kteří zůstali na Skalnatém Plese, se v 16:50 dostali dolů lanovkou společně se zaměstnanci společnosti. To už silný vítr nefoukal.

Trasa lanovky Zdroj: Se souhlasem TV Markíza

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz