Domácí

Průzkum: Volby by vyhrálo hnutí ANO. ODS si výrazně polepšila

Průzkum: Volby by vyhrálo hnutí ANO. ODS si výrazně polepšila
Petr Fiala promluvil na Václavském náměstí | Zdroj: TV Nova

Kdyby se v únoru konaly volby, vyhrálo by je hnutí ANO. Získalo by 28,7 procenta hlasů. Druhá by skončila ODS se 17,3 procenta. Ta si oproti minulému průzkumu polepšila o 2,6 procentního bodu. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury SANEP.

Hnutí ANO si od ledna mírně pohoršilo. Oproti minulému průzkumu by v únoru podle agentury SANEP získalo o 0,4 procentního bodu méně hlasů. Pokud by ale ostatní strany opět nešly do voleb v koalici, která by mohla situaci změnit, volby by se ziskem 28,7 procenta vyhrálo.

Oproti lednu si nejvíce polepšila ODS. Ta by získala 17,3 procenta, tedy o 2,6 procentního bodu více. "Je zřejmé, že se v nynějších preferencích odráží celospolečenská nálada spojená s děním na Ukrajině. A v případě ODS to souvisí s rázným vystupováním a srozumitelnými a jasnými názory jejího předsedy a současného premiéra Petra Fialy," uvedla agentura.

Na třetím místě by skočilo hnutí SPD Tomia Okamury. To by získalo 11,2 procenta hlasů. Čtvrté by skončilo hnutí STAN s 9,5 procenta. Do Poslanecké sněmovny by se ještě dostala strana TOP 09 s 6,4 procenta a Piráti, kteří by získali 5,2 procenta hlasů.

Související obsah

Podle agentury by se do Sněmovny žádný další politický subjekt nedostal. Těsně pod pěti procenty by skončila vládní KDU-ČSL se 4,6 procenta. Mimo dolní komoru Parlamentu by zůstala i ČSSD se 3,7 procenta a KSČM s 2,4 procenta.

"Uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 24. až 28. února 2022 na vybrané skupině v souhrnu 1 673 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku 18 let," uvedla agentura v tiskové zprávě. Statistická chyba průzkumu se pohybuje v rozmezí 1,5 procenta.

Průzkum agentury SANEP:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz