Zahraničí

Putinovy přísně střežené dcery se příliš nepotatily. Překvapily volbou povolání

Putinovy přísně střežené dcery se příliš nepotatily. Překvapily volbou povolání
Vladimir Putin s rodinou | Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že si přísně střeží své soukromí. I tak ale na veřejnost unikly detaily z jeho rodinného života. Ví se tak, že má dvě dcery, i když existuje podezření, že jich je ve skutečnosti více.

Vladimir Putin odmítá hovořit o svém soukromém životě a nikdy nepřiznal, že by měl nějaké děti. Přesto je známo, že se svou první ženou Ljudmilou zplodil dvě dcery. Jak starší Marie, tak mladší Katerina jsou přitom velmi talentované ženy.

Marie Faassenová je Putinovou nejstarší dcerou. Narodila se v roce 1985, dva roky po svatbě Putina a Ljudmily, a své jméno dostala po Putinově matce Marii Ivanovně Šelomovové. Už od Mariina dětství bylo zřejmé, že jejím posláním je věda.

Související obsah

Marie vystudovala biologii na univerzitě v Petrohradě. Po zakončení studia se zapsala na lékařskou školu v Moskvě. V současné době se specializuje zejména na genetická onemocnění a je jedním z předních ruských odborníků na dwarfismus způsobující poruchy růstu.

V současnosti žije Marie s nizozemským podnikatelem Jorritem Faassenem. Stejně jako její otec si ale i Marie své soukromí hlídá. I když tedy přijala příjmení svého partnera, není známo, kdy přesně se pár vzal. Stejně tak nejsou potvrzené zvěsti o tom, že spolu mají dítě. Jestli je tedy Putin dědečkem, ví jen velmi úzký okruh lidí.

Související obsah

Druhou dcerou, kterou Putin spolu s Ljudmilou přivedl na svět, je Katerina Tichonová. Katerina se vzdala příjmení svého otce a místo toho si zvolila jméno po své babičce z matčiny strany Jekatěriny Tichonovny Škrebněvové. Je o rok mladší než její starší sestra Marie.

Také Katerina má výrazný talent pro vědu. Na rozdíl od své sestry se ale zaměřila jiným směrem. Ve svých pětatřiceti letech je ředitelkou Institutu pro matematický výzkum komplexních systému na Moskevské univerzitě.

Přes své úspěchy na poli vědy je ale Katerina známější jako tanečnice. Je průkopnicí do té doby málo známé disciplíny: akrobatického rokenrolového tance. Jde o pečlivě plánovanou skupinovou taneční disciplínu založenou na spolupráci a akrobacii. Právě tento tanec pomohla Katerina v Rusku zpopularizovat.

Související obsah

Kromě dvou manželských dcer ale existují spekulace, že má Putin ještě třetí nepřiznanou dceru. Osmnáctiletou Luizu Rozovou měl mít Putin se Světlanou Krivonogichovou. Celá záležitost je o to pikantnější, že v té době byl Putin stále ještě ženatý s Ljudmilou. Krivonogichová navíc v té době byla uklízečkou, po ukončení vztahu z Putinem ale pohádkově zbohatla.

Otcovství Rozové zůstává zamlžené, protože i samotná aféra, z níž měla nemanželská dcera vzejít, nebyla nikdy potvrzena. Luiza Rozová však podle portálu Daily Mail přiznala, že je velmi podobná Putinovi za mlada.

Až donedávna byla Rozová velmi aktivní na sociální síti Instagram, kde měla přes 84 tisíc sledujících. Na svůj účet ale před půl rokem záhadně přestala přidávat příspěvky. Před týdnem navíc její účet z Instagramu zcela zmizel. Existují proto domněnky, že ji Putin nějakým způsobem umlčel.

Na Putinovy dcery se můžete podívat zde:

Vladimir Putin údajně během války s Ukrajinou ukrývá svou údajnou rodinu ve Švýcarsku:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz