Zajímavosti

U Stropnického na zámku se bude rodit. Tatínek se ale pohřešuje

U Stropnického na zámku se bude rodit. Tatínek se ale pohřešuje
Matěj Stropnický s přítelem v pořadu Výměna manželek Zdroj: Nova.cz

Uprchlíkům z Ukrajiny pomáhá mnoho Čechů, mezi nimi je i bývalý politik Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem. Ti poskytli pod svou střechou místo několika uprchlickým rodinám. Zanedlouho ale možná budou muset asistovat u porodu jedné z nastávajících maminek z Ukrajiny.

Partneři se společně starají o několik uprchlických rodin, které ubytovali u sebe na zámku v Osečanech. Momentálně se ale pár ocitl v situaci, kterou si před měsícem ani nedokázal představit. Jedna z ukrajinských žen je totiž v posledním stádiu těhotenství.

Herec Krejčík se proto zhostil role opatrovatele a pečovatele o maminku a zařídil jí porodníka. "Maminku jsem k němu včera vzal. Byl milý, anglicky a rusky sice možná uměl, ale mluvil na mě celou dobu česky a na ukrajinskou maminku dělal jenom: Oukej? Yes?" popisuje poměrně komickou situaci v porodnici herec.

Související obsah

​V porodnici ho dokonce pustili za maminkou přímo na ošetření se slovy "tatínku, pojďte klidně dovnitř". "Já nejsem tatínek, já tu paní znám pět dní," rozčiluje se v příspěvku na instagramu na oko Krejčík.

Měl vyplnit také papíry budoucí rodičky, jenže její těhotenská knížka je samozřejmě vyplněná azbukou. "Její příjmení začíná písmenem, co vypadá jako stan, pak plameňák... nemůžeme to překreslit?" doplňuje historku z porodnice herec. Podle lékaře je maminka připravena a může v následujících dnech rodit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Daniel Krejčík (@dan.krejcik)

Jenže komická situace má vážné pozadí. Pravý tatínek holčičky, která má zanedlouho přijít na svět, je totiž voják. "Maminka mu posílala fotku a psala mu, že je vše v pořádku a bude mít holčičku. Zatím ještě neodpověděl, naposledy se ozval v neděli," uzavírá Krejčík smutně.

Ze zámku partnerům už jedna ukrajinská rodina odešla. Děti tam nastydly a maminka si to rozmyslela s tím, že chce s dětmi do Prahy. Krejčík se Stropnickým se ji snažili přesvědčit, aby zůstala, ale marně. Náhradu našel téměř okamžitě.

Stropnický s Krejčíkem se v minulém roce zúčastnili Výměny manželek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz