Domácí

Stropnickému ze zámku odešla rodina uprchlíků. Ukrajincům tam nastydly děti

Stropnickému ze zámku odešla rodina uprchlíků. Ukrajincům tam nastydly děti
Matěj Stropnický, Daniel Krejčík Zdroj: Profimedia

Ukrajinským uprchlíkům pomáhají i bývalý politik a herec Matěj Stropnický se svým přítelem Danielem Krejčíkem. Oba se rozhodli poskytnout přístřeší několika ukrajinským rodinám na svém zámku v Osečanech. Jedna z rodin ale ze zámku předčasně odešla. Nastydly jim tam totiž děti.

Herec Daniel Krejčík společně se svým přítelem Matějem Stropnickým koncem února poskytli místo na zámku v Osečanech pro čtyři ukrajinské rodiny. Už po necelých dvou týdnech ale někteří z nich své dočasné útočiště sami opustili. Z pobytu na zámku totiž několik dětí onemocnělo.

Jedna z rodin se rozhodla po týdenním pobytu na zámku zamířit do Prahy. "Děti si v neděli hrály celý den s českými dětmi na hřišti a nastydly. Měl jsem na ně dohlédnout. Ráno nám maminka sdělila, že jsou děti nemocné, že se rozmyslela a chce jít s dětmi do Prahy," svěřil se Krejčík v příspěvku na svém facebooku.

Související obsah

Maminku se Krejčík se Stropnickým pokoušeli přemluvit, aby zůstala. Přesto ale ze zámku odjela. "Překvapivě nás to zabolelo. Brečel jsem. Měl jsem najednou pocit, že i když se snažíme pomáhat do vyčerpání sil, je to málo," postěžoval si Krejčík. Zároveň ale také řekl, že jejich rozhodnutí respektuje a občas je třeba potlačit své ego i spasitelský komplex.

Náhradu za rodinu, která odešla, našel pár ze zámku téměř okamžitě. Krátce po odjezdu rodiny se totiž ozvala další, která hledala ubytování. "Paní po telefonu plakala radostí a říkala, že jsme andělé. Je to emocionální houpačka. I pro nás s Matějem, on je fakt držák," dodal Krejčík.

Život po Výměně: Jak na ni Matěj Stropnický s partnerem vzpomínají? (3/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz