Domácí

Nehoda kamionu blokovala dálnici. Řidič se vymlouval na technickou závadu

Na dálnici D35 ve směru na Olomouc ve čtvrtek ráno havaroval kamion. Náklad se rozsypal po celé vozovce včetně protisměru. Řidič se nejdříve vymluvil na prasklou pneumatiku, později ale přiznal, že se nevěnoval řízení. Tato lež ho přijde pořádně draho.

Hlavní tah z Ostravy na Olomouc ve čtvrtek několik hodin blokovala nehoda kamionu. Ten se na 289. kilometru převrátil na bok a skončil ve svodidlech. Náklad se rozsypal po celé dálnici, dokonce i v protisměru.

"Podle řidiče kamionu mu za jízdy praskla levá pneumatika, neudržel se v jízdním pruhu, narazil do svodidel a překlopil se," řekl krátce po havárii mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman. Později se ale ukázalo, že důvody nehody byly jiné. Řidič totiž přiznal, že o pneumatiku nešlo, podle svých slov se nevěnoval dostatečně řízení. Hned na místě dostal pokutu ve výši dvou tisíc korun.

Související obsah

Muž utrpěl jen zranění. Na dálnici se rozsypaly ocelové štočky, ve směru na Olomouc byla proto doprava několik hodin uzavřena, v protějším směru auta stála v koloně dlouhé necelý kilometr.

Kolona na dálnici D35 | Zdroj: TV Nova
eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz