Zajímavosti

Obří problémy Miluny ze Slunce, seno: Úřady chtějí, ať s manželem zbourají dům

Po luxusním sídle herečky Petry Pyšové (54) a jejího manžela, vlivného podnikatele Vladimíra Schmalze, jdou úřady. Ten ve Vrchlabí nařídil stavbu odstranit, protože prý nekoresponduje s povolením. To ale bývalý manažer ČEZ a někdejší člen ODS odmítá. TV Nova tvrdil, že všechny dokumenty má v pořádku. Za rozhodnutím vidí šikanu znepřátelených developerů a místních.

Roky se mohla Petra Pyšová, alias Miluna z trilogie Slunce, seno, těšit s manželem z luxusní sídla, které si nechali postavit ve Špindlerově mlýně. Nyní však úřady rozhodly o tom, že stavba musí zmizet, informoval deník Právo.

"Byly shledány důvody pro zahájení řízení o odstranění stavby. Stavba byla postavena v rozporu s vydanými povoleními," píše v odůvodnění úředního verdiktu šéfová Stavebního úřadu ve Vrchlabí Hana Vondrušková. 

Pozemek se nachází na ploše určené pro "občanskou vybavenost komerčního charakteru". Stavba pro rodinnou rekreaci tu tedy není podle úřadů přípustná, na což upozornil Spolek Za rozumný rozvoj Krkonoš.

Schmalz se ale brání, že všechny dokumenty má v pořádku. Povolení ke stavbě domu získal ještě před změnou územního plánu, navíc byl dle svých slov odborníky několikrát ujišťován, že neporušuje žádné postupy a budovu mu i zkolaudovali. Reportéra TV Nova bývalý vlivný člen ODS ujistil, že disponuje všemi potřebnými dokumenty a povoleními.

Související obsah

​Jeho slova částečně potvrdil i starosta Špindlerova Mlýnu Vladimír Staruch. "Pokud si pamatuji, celé to řízení o umístění stavby a řízení stavebního povolení se řešilo ještě před účinností nového územního plánu," oznámil reportérovi TV Nova. 

Ani tak ale není jasné, jestli budova opravdu nevznikla v rozporu s územním plánem. "Územní plán s účinností do prosince 2011 mluvil o úplně jiných plochách. Tenkrát se tam nacházely plochy komerčního charakteru různých intenzit," vysvětlil s tím, že právě to by měl příslušný úřad nyní zkoumat.

Sám Schmalz o verdiktu vrchlabských úředníků mluvil jako o řízené šikaně vyprovokované znepřátelenými developery a Špindleráky, což má dokazovat i fakt, že úřad se celou věcí začal zabývat po zhruba deseti letech.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz