Domácí

Válek oznámil další rozvolnění. Příští týden odložíme respirátory i v MHD

Válek oznámil další rozvolnění. Příští týden odložíme respirátory i v MHD
Vlastimil Válek (TOP 09) Zdroj: Profimedia

Česko čeká další rozvolnění. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce prozradil, že roušky a respirátory odložíme už i ve veřejné dopravě. Povinnost skončí příští týden ve čtvrtek.

V autobusech, tramvajích, metru či vlacích od příštího týdne už nebude povinné mít zakrytá ústa a nos. "O půlnoci ze středy na čtvrtek zrušíme respirátory ve veřejné dopravě. Shodl se na tom Národní institut, i když ne jednomyslně," prohlásil v nedělních Otázkách Václava Moravce ministr zdravotnictví.

Válek již dříve avizoval, že Velikonoce budou s největší pravděpodobností bez respirátorů v hromadné dopravě. "Můžeme si to dovolit z toho důvodu, že máme klesající incidenci pozitivních testů, situace v nemocnicích se stále lehce zlepšuje," vysvětlil ministr.

Související obsah

​V sobotu české laboratoře odhalily 2 251 případů, což je jeden z nejnižších sobotních nárůstů od začátku roku. "Na stejný počet testů je stále méně a méně pozitivních," řekl Válek. Opatření podle něj dobře zafungovala.

"Všem ale vřele doporučuji, pokud jsou v prostoru s neznámými lidmi a jsou špatně větrané ty prostory, noste respirátory. Nikomu nebráním, aby ve veřejné dopravě měl respirátor. Já ruším nařízení," zdůraznil Válek.

V nemocnicích, ordinacích lékařů či zařízeních sociální péče povinnost nošení respirátorů zůstává.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz