Zahraničí

Po protestu v živém vysílání ji zavřeli. Teď má ruská novinářka novou práci

Po protestu v živém vysílání ji zavřeli. Teď má ruská novinářka novou práci
Marina Ovsjannikovová Zdroj: Profimedia

Novinářka Marina Ovsjannikovová si po protiválečném protestu v ruské televizi našla novou práci. Zaměstnal ji německý deník Welt, pro který bude přinášet zprávy mimo jiné z Ruska a Ukrajiny.

Stresovat se z hledání nové práce dlouho nemusela. Ruská novinářka Marina Ovsjannikovová začala pracovat pro německý deník Welt, uvádí vydavatelství Axel Springer ve svém prohlášení. Ovsjannikovová bude přinášet informace z Ruska a Ukrajiny.

"Bude psát do novin a také pravidelně přispívat do zpravodajství televizního kanálu Welt," upřesnilo vydavatelství. "Hájila nejdůležitější novinářskou etiku, a to navzdory hrozbě státní represe. Jsem nadšený, že s ní mohu spolupracovat," řekl mluvčí deníku Ulf Poschardt.

Související obsah

​Třiačtyřicetiletá Marina Ovsjannikovová se v polovině března objevila v živém vysílání zpráv státního Prvního kanálu s transparentem. Na tom bylo napsáno: "Zastavte válku. Nevěřte propagandě." Do kamery pak řekla: "Lžou vám tu." Po zadržení policií zmizela. Později ji soud propustil, dostala ale pokutu 30 tisíc rublů (necelých osm tisíc korun) za organizování nekoordinované veřejné akce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz