Krimi

Podvodník nabízel muži obnovení antiviru. Připravil ho o 600 tisíc

Nezvyklý podvod, který připravil 50letého muže o 600 tisíc korun, řeší kriminální policie ve Zlíně. Přes telefon se mu ozval muž, který mu nabízel obnovení antivirového programu.

Zlínští policisté varují před neznámým podvodníkem. Ten před pár dny zatelefonoval jednomu muži ze Zlína. Vystupoval prý slušně, mluvil anglicky a nabídl mu přes internet, tedy přes vzdálený přístup, obnovení antivirového programu a prověření transakcí v jeho počítači.

"Muž umožnil volajícímu přístup do svého počítače prostřednictvím jedné z aplikací. Sdělil mu svoje přístupové heslo a poslal mu také kopii svého občanského průkazu," vysvětlila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Související obsah

Volající mu tvrdil, že se hackeři mohou dostat na jeho bankovní účet. Proto potřeboval, aby mu muž nadiktoval čísla potvrzujících SMS zpráv. A právě to byla chyba, podvodník zadal několik finančních převodů a důvěřivce tak připravil o 600 tisíc korun. V případě jeho vypátrání a odsouzení mu za trestný čin podvodu hrozí až pětileté vězení.

Policisté se s obdobnými podvody setkávají denně. Velmi oblíbené jsou hlavně ty s kryptoměnami. V přepočtu o milion korun takhle připravil podvodník mladíka z Olomoucka. I tento podvodník mluvil anglicky. Pokud se ho podaří vypátrat, může skončit až na osm let za mřížemi. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz