Domácí

Pražská O2 aréna slaví 18 let. Od jejího otevření se tam konalo přes 1600 akcí

Pražská O2 arena slaví plnoletost. Do jedné z nejmodernějších multifunkčních hal v Evropě se vejde 20 tisíc návštěvníků a první velká akce, která se tam konala, je spojena s hokejem. Hokej se tam ostatně hraje i v těchto dnech.

Česko mělo v roce 2004 hostit mistrovství světa a odpovídající hala pro takovou akci vyrostla v Libni. Od té doby se v této moderní víceúčelové areně konalo více než 1600 akcí. Koncerty, souboje zápasníků, soutěže v parkuru, tanečníků, motocyklové hry, badminton, nohejbal, hokej nebo basketbal. Tohle všechno jste v O2 areně mohli zažít.

"Tyhle akce navštívilo více jak 12 milionů diváků. Nejnavštěvovanější akcí byl koncert skupiny Metallica," uvedl ředitel O2 areny Robert Schaffer.

Související obsah

​V místech, kde se za normálních okolností nachází stage pro umělce, je aktuálně ledová plocha, která je připravená pro finále hokejové extraligy. K O2 aréně v listopadu loňského roku přibyl i hotel. Slouží z velké části právě návštěvníkům areny, kteří tam dojíždí na koncerty.

​Vzpomínky tenistek

Na O2 arenu rády vzpomínají třeba české tenistky. Ty tam několikrát vyhrály FedCup. "Vždycky jsme hrály před vyprodanou O2 arenou. Takže O2 arena je pro mě něco, na co nikdy, nikdy nezapomenu," prozradila bývalá tenistka Bára Strýcová.

"Ta atmosféra se nedala porovnat s ničím jiným, co jsem ve světě zažila. Děkuju O2 areno a všechno nejlepší k narozeninám," vzkázala bývalá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

Hokejem to začalo a také pokračuje. Domácí hokejový klub Sparta Praha tam právě v těchto dnech hraje o titul v extralize.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz