Domácí

Boj na pražském magistrátu: Vedení a opozice se přou kvůli kancelářím pro TSK

Na pražském magistrátu se rozhořel boj kvůli novým kancelářím pro společnost TSK, která spravuje městský majetek. Opozice tvrdí, že vedení Prahy uzavřelo nevýhodnou smlouvu na jejich pronájem. TSK naopak tvrdí, že na nájmu ušetří a nové prostory i s kontaktním centrem byly dlouhodobě potřeba.

Sociální sítě pražských komunálních politiků teď připomínají bitevní pole, za vším stojí přesun Technické správy komunikací do nových prostor, které jsou prý finančně výhodnější. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha sobě) a zastupitel Jan Čižinský (Praha sobě) byli dokonce osočeni z braní úplatku. Oba tvrdí, že jde o předvolební boj.

"Předseda pražského klubu ANO bohužel šíří lži, je to jeho politická taktika," vyjádřil se Adam Scheinherr. "To číslo je celkem irelevantní, kolik to vlastně stálo předtím nebo teď," uvedl předseda pražského klubu ANO Ondřej Prokop.

Související obsah

Výběr budovy

​"TSK sídlila v Řásnovce, což byla budova a je budova magistrátu, takže i když TSK platila nájem, tak to platila magistrátu," řekla k situaci politička Alexandra Udženija (ODS).

Opozici nejvíc vadí, že firma města za kanceláře platí soukromému developerovi, který prý v minulosti měl kanceláře problém vůbec obsadit. Podle magistrátní koalice byly ale prostory nevyhovující a bylo potřeba zřídit i kontaktní centrum, které teď za měsíc odbaví více než tisícovku klientů.

Související obsah

​"Ta budova, kde dříve sídlila TSK, tak jednak se tam nevešla, takže sídlila ještě v jedné budově soukromé, to zaprvé a za druhé, ta budova zůstává na využití pro vlastní potřeby magistrátu," vysvětlil Scheinherr.

Podle opozičních zastupitelů nebyly nové prostory na Praze 7 vybrány náhodou. "V době covidové pandemie, kdy všichni opouštěli kanceláře, tak v té době zrovna se zavázali, že tam přestěhují městskou firmu, takže celé je to velmi podezřelé," tvrdí Ondřej Prokop.

"Bohužel teď kolegové z ANO pojedou takovou tu lživou kampaň, patří to bohužel k té jejich politické kultuře," uvedl Scheinherr. "Toto je odpovědnost pana náměstka Adama Scheinherra," vyjádřil se ke sporu primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Opozice bude prý vysvětlení k přesunu TSK požadovat na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva.

ada, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz