Domácí

Kradl v přestrojení. Masku si ale před krádeží nasadil přímo pod kamerou

Kriminalisté z Prahy pátrají po muži, který v Horních Počernicích přepadl prodejnu s potravinami. Byl sice maskovaný, ale masku si nasadil přímo pod bezpečnostní kamerou.

Lupič si k přepadení vybral prodejnu potravin v Náchodské ulici v Praze 9. Do obchodu přišel minulý týden v úterý. "Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět, jak si podezřelý před loupeží nasazuje masku v domnění, že ho nikdo nevidí," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K jeho smůle to bylo přímo pod kamerou. Poté lupič zamířil k prodejnímu pultu, kde na prodavačku vytáhl nůž a pohrozil jí, že pokud mu nevydá do minuty peníze, tak ji pobodá.

"Žena z obavy o svůj život otevřela pokladnu a podezřelý si dal veškeré bankovky do igelitové tašky a následně z místa v klidu odešel," dodala Siřišťová.

Související obsah

Z obchodu si odnesl několik desítek tisíc korun. Případem se začali zabývat kriminalisté. Po pachateli pátrají a žádají veřejnost o pomoc. Muž je podezřelý ze spáchání loupeže, za což mu hrozí v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.

Podobný incident se odehrál i v Praze 1, kdy přímo pod kameru vlezli do kanceláře restaurace dva nezvaní hosté. Během vloupání je ale vyrušil personál podniku, a tak odešli s nepořízenou. Policie po nich pátrá a i přesto, že si z kanceláře nic neodnesli, hrozí jim dva roky vězení.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz