Zahraničí

Herečka Angelina Jolie navštívila Lvov. Kvůli hrozbě ostřelování musela do úkrytu

Americká herečka Angelina Jolie v neděli dorazila do Lvova na západě Ukrajiny, aby podpořila místní obyvatele. Setkala se s vnitřně vysídlenými uprchlíky a navštívila tamní zdravotní ústav. Během její návštěvy ve městě se ale rozezněly sirény a ona se musela schovat do úkrytu. Ve večerních hodinách o tom informoval ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis na twitteru.

Hollywoodská hvězda zaskočila v sobotu odpoledne Ukrajince, když se objevila v jedné ze lvovských kaváren. Jolie, oděná do světlých barev, do podniku vešla s neznámým mužem, usmívala se a zdravila fanoušky, kteří ji poznali.

"Nic zvláštního. Prostě Lvov. Šla jsem si dát kafe. Prostě Angelina Jolie. Ukrajinu prostě podporuje celý svět," napsala k videu jeho autorka Maja Pidhorodecká, která jej zveřejnila na svém facebookovém profilu.

Americká herečka podporovala Ukrajinu v boji proti Rusku od prvního dne invaze, připomíná deník Kyiv Post. Jolie je zvláštní vyslankyně vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a do Lvova přijela osobně přivítat vnitřně vysídlené Ukrajince, kteří přijeli evakuačním vlakem z Pokrovska v Doněcké oblasti a podpořit obyvatele, píše deník The Kyiv Independent.

Související obsah

​Jolie ve Lvově navštívila zdravotní ústav a hovořila s personálem a místními úředníky o dopadu konfliktu na jejich životy, uvádí agentura AP. Podle regionálního guvernéra Maksyma Kozyckého se také setkala s dětmi, které zasáhl ruský raketový úder na nádraží u Kramatorsku. Kozycký to uvedl na sociální síti telegram.

Během hereččiny návštěvy ve městě se rozezněly sirény. "Angelina Jolie přijela podpořit Ukrajinu do Lvova, musela ale do úkrytu kvůli hrozbě ruského ostřelování," uvedl ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis na twitteru. 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz