Zajímavosti

K Zemi se řítí obrovský asteroid. Může být větší než Eiffelova věž

K Zemi se řítí obrovský asteroid. Může být větší než Eiffelova věž
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Směrem k Zemi letí obrovský asteroid. Ten se k ní přiblíží už za pár dnů a proletí kolem závratnou rychlostí. Podle odborníků je objekt větší než Eiffelova věž.

Ohromný asteroid, známý jako 2008 TZ3, by měl kolem Země proletět 15. května ve vzdálenosti 5,6 milionu kilometrů. Podle odhadů odborníků je objekt široký 219 až 489 metrů. Při maximální možné délce by tak byl větší než Eiffelova věž.

Podle expertů však nehrozí žádné nebezpečí. Jak upozornil portál New York Post, není to poprvé, co tento asteroid proletí kolem Země.

Související obsah

K Zemi se objekt 2008 TZ3 přiblížil už v květnu v roce 2020. "Stává se tak každé dva roky, protože krouží kolem Slunce, stejně jako Země," uvedli odborníci.

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) však sleduje každý útvar, který se Zemi přiblíží. Existuje totiž riziko, že by mohl být pro naši planetu potenciálně nebezpečný. Experti proto už v minulosti pozorovali tento asteroid a plánují ho sledovat i v budoucnu. Asteroid by měl znovu kolem Země proletět v květnu příštího roku, a to ve vzdálenosti 11,1 milionu kilometrů.

Vozítko Perseverance je na Marsu už rok. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz