Válka na Ukrajině

Ukrajina bude soudit prvního ruského vojáka. Měl zavraždit 62letého civilistu

Ukrajina bude soudit prvního ruského vojáka. Měl zavraždit 62letého civilistu
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Ukrajina se chystá soudit prvního ruského vojáka. Měl bezdůvodně zavraždit 62letého civilistu v Sumské oblasti. Generální prokuratura už obvinění předala soudu. Informuje o tom zpravodajská agentura Unian.

Jednadvacetiletý ruský voják Vadim z elitní 4. gardové tankové divize je obviněný z vraždy 62letého neozbrojeného civilisty. Vadim jej měl střelit do hlavy, civilista pak svým zraněním podlehl jen několik desítek metrů od svého domu. Informuje o tom agentura Unian.

Vraždě předcházela krádež auta, na které Vadim spolu s dalšími čtyřmi vojáky stříleli a poté se ho zmocnili. Ukradeným autem s prostřelenými pneumatikami dojeli do obce Čupachivka v Sumské oblasti. Podle generální prokurátorky Iryny Venediktové vyšetřování odhalilo, že po zničení ruské kolony ukrajinskými vojáky 28. února byla pětice ruských vojáků na útěku z jednotky.

Související obsah

​Ve vesnici Čupachivka vojáci spatřili neozbrojeného 62letého muže, který vedl jízdní kolo a s někým telefonoval. Obviněný Vadim dostal od jiného vojáka příkaz k zastřelení civilisty, aby nemohl prozradit jejich přítomnost. 

Vadim měl na civilistu několikrát vystřelit z pušky kalašnikov z okna auta a zasáhnout jej do hlavy. Jak připomíná agentura Unian, Vadim se už dříve ke střílení na civilisty přiznal ukrajinským tajným službám. Šlo o jedno z prvních přiznání ruských útočníků. Voják teď čelí obvinění z porušení zákonů a pravidel války a hrozí mu 10 až 15 let vězení či doživotí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz