Zahraničí

V Kalifornii zuří lesní požár. Zničil dvě desítky domů a rychle se šíří dál

Jižní Kalifornii od středy sužuje lesní požár, který se rozšířil na plochu přes 800 tisíc metrů čtverečních. Přes 20 domů již bylo zničeno a kvůli silnému větru se oheň rychle šíří dál.

Požár vypukl ve středu odpoledne tamního času ve městě Laguna Niguel na jihu Kalifornie. Podle úřadů se rychle šíří, zasáhl plochu větší než 800 tisíc metrů čtverečních, píše The Washington Post. Zatím nejsou hlášeni žádní zranění ani mrtví, řekl novinářům velitel hasičů Brian Fennessy.

Související obsah

​Požár už zničil přes 20 budov a ze zhruba 100 domů se museli evakuovat obyvatelé. Oheň se zatím nedaří dostat pod kontrolu, kvůli silnému oceánskému větru se naopak rychle šíří. "Je smutné říci, že si na to tak nějak zvykáme," prohlásil Fennessy.

Kalifornii sužují lesní požáry každoročně, obvykle je ale rozdmýchávají větry z pouště a jejich sezona vrcholí na podzim. "Myslím, že je skličující, že už vidíme požár, který je tak agresivní, a je teprve květen. Obvykle je to něco, co vidíme později v létě, a zejména na podzim," řekl deníku Los Angeles Times meteorolog Brandt Maxwell.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz