Zahraničí

Putin je po operaci, zákrok se zdařil, říká zdroj z Kremlu. Jeho stav je ale nejistý

Putin je po operaci, zákrok se zdařil, říká zdroj z Kremlu. Jeho stav je ale nejistý
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin měl minulý týden podstoupit operaci, která měla zastavit šířící se rakovinu. Operace se podle všeho zdařila. Kreml přitom oficiálně popírá, že by Putin trpěl jakýmikoliv zdravotními problémy.

Vladimir Putin se zotavuje z úspěšné operace, která měla zamezit šíření rakoviny, uvedl telegramový účet Generál SVR. Ten má mít zdroje přímo v Kremlu. Operaci měl ruský prezident prodělat v noci na úterý 17. května na doporučení špičkových ruských lékařů, kterými se Putin v posledních týdnech obklopuje.

O fyzickém i psychickém zdraví ruského prezidenta panují spekulace. Kreml totiž o jeho zdravotním stavu odmítá hovořit. Podle něj je prezident zcela zdráv a žádnými problémy netrpí.

Související obsah

Generál SVR však tvrdí, že pravda je zcela odlišná. Putin se podle informací prezentovaných telegramovým účtem minulý týden neukázal na veřejnosti. Všechny záběry mají být předem připravené a předtočené, aby se tím zakryla nepřítomnost prezidenta.

O Putinově skutečném zdravotním stavu mají být informováni jen jeho nejbližší spolupracovníci. Mezi nimi je například běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který mu měl pomáhat fingovanými dlouhými schůzkami. Ty měly navodit obraz vynikajícího zdraví Putina, i když se ve skutečnosti vůbec neodehrály.

Související obsah

Dalším, kdo má vědět detaily o Putinově stavu, je generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev. Právě on má prezidenta zastupovat v době jeho nepřítomnosti a řídit za něj Rusko.

I když se však Putinova operace zdařila, neobešlo se to prý bez komplikací. "V pátek 20. května večer se Putinův zdravotní stav zhoršil. Stabilizoval se až další den ráno. Ošetřující lékaři mu doporučují v příštích dnech odpočívat a nabádají ho, aby odmítal účast na osobních schůzkách," tvrdí Generál SVR.

V polovině května unikl na veřejnost rozhovor ruského oligarchy, ve kterém mluví o Putinově údajné rakovině:TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz