Napřímo

Opozice kritizuje Deštník proti drahotě. Jde o marketingový tah, tvrdí Schillerová

Přestože se vláda snaží bojovat se zvyšováním cen, Deštník proti drahotě je děravý, zní z opozice. Podle předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Aleny Schillerové jde pouze o marketingový tah.

"Drahota samozřejmě dopadá na každodenní život občanů. Na některé velmi tvrdě, a proto naše vláda přijímá řadu opatření, která mají zmírnit dopady rostoucích cen," uvedl premiér Petr Fiala (ODS).

Deštník proti drahotě, se kterým vláda přišla, je však podle opozice děravý. "Plně leje na všechny. Jednotlivé položky jsem rozebrala. A je to jen marketingový trik," má jasno předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová.

Související obsah

Vysoká inflace však podle Schillerové má jedno pozitivum. "Díky inflaci bude více příjmu ve státním rozpočtu. Podle predikce celoročně na příjmové straně bude mít vláda o 75 miliard navíc. Kabinet by měl část nechat lidem," má jasno předsedkyně.

Jednání ve Sněmovně jsou v poslední době ve znamení obstrukcí. "Doufám, že to nebude běžné. Vláda s námi ale nemluví. Měla by se snažit dohodnout. Ale jestliže s námi nikdo nemluví, pak se nedivte, že se bráníme," vysvětlila Schillerová.

Kdo bude stát v čele hnutí ANO v případě, že by Andrej Babiš kandidoval a stal se prezidentem, zatím podle Schillerové není jasné. "Záleželo by, jestli by se pro to rozhodl a jak by to dopadlo. Pak se uvidí. S panem Havlíčkem rozhodně nesoutěžíme," doplnila.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte ZDE:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz