Domácí

Před brněnským nádražím se usídlila stovka uprchlíků. Ubytování odmítli

Křik, spousta cestovních tašek a hlava na hlavě. Tak nyní vypadají prostory před brněnským nádražím. Usadilo se tam totiž zhruba 100 uprchlíků, kteří nemají kam jít. Nabízené ubytování však prý odmítli.

Na brněnském hlavním nádraží je stále asi stovka ukrajinských uprchlíků. Ti si stěžují, že jsou bez finančních prostředků. Podle zjištění reportéra TN.cz měli odmítnout ubytování v uprchlickém centru ve Vyšních Lhotách. Údajně dostali strach z policie a oploceného areálu.

Mezi uprchlíky je i spousta dětí. Některým ještě není ani rok. V noci uprchlíci přespávají v podchodu, který propojuje nádraží s obchodním centrem Letmo. Přes den jsou v malém parčíku před nádražím. Tam posedávají na rozložených kartonových krabicích.

Související obsah

Jídlo a pití jim přiváží dobrovolníci v kufrech svých aut. Uprchlíci dostávají lahve s vodou, chléb i jogurty. Místo obchází strážníci městské policie, kteří dohlíží na to, aby na místě nevznikal nepořádek. Mezi uprchlíky chodí i cizinecká policie, která se snaží kontrolovat lidem pasy.

"Kvůli nezaopatřeným uprchlíkům jsme posílili i noční hlídky," řekl pro TV Nova mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Za městem vzniká stanové městečko, to je ale určené jen pro krátkodobé ubytování.

Uprchlíci Zdroj: TV Nova
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz