Zahraničí

Na Slovensku se zřítilo malé letadlo. Čech je ve vážném stavu v nemocnici

Na Slovensku se zřítilo malé letadlo. Čech je ve vážném stavu v nemocnici
Na Slovensku spadlo malé letadlo Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Na Slovensku v blízkosti Nových Zámků spadlo malé letadlo, na jehož palubě byli dva muži. Čech je ve vážném stavu v nemocnici, Slovák zřejmě nehodu nepřežil. Důvod pádu jednomotorového letounu vyšetřují kriminalisté.

Nedaleko slovenských Nových Zámků spadlo v neděli dopoledne malé letadlo. "Při nehodě byli zraněni dva muži, 66letý a 57letý. Oba byli převezeni do fakultních nemocnic v Nitře a Nových Zámcích," uvedla krátce po havárii slovenská policie na facebooku.

Starší z dvojice, původem ze Slovenska, prý ale později při převozu do nemocnice zraněním podlehl. "Kromě jednoho slovenského občana byl na palubě i český občan," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Ta však informaci o úmrtí jednoho z členů posádky nemá.

Sedmapadesátiletý Čech je ve vážném stavu v nemocnici. "Snažíme se skrz naše kanály informovat rodinu, tak jak je zvykem," dodala Lenka Do. 

Související obsah

V sobotu se zase zřítilo malé letadlo do špatně přístupného terénu na Blanensku. Z dvoučlenné posádky přežil jen jeden člověk, který byl se středně těžkými zraněními převezen do nemocnice. Pilot zemřel na místě.

​Malé letadlo se zřítilo i v sobotu na Blanensku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz