Domácí

Zemřela legenda českého bigbeatu. Zpěvák podlehl zákeřné nemoci

Smutná zpráva zasáhla českou bigbeatovou scénu. Po dlouhé nemoci zemřel frontman kapely Fantom, později Generace, Vladimír Rejnart.

O smrti hudebníka informoval v neděli na sociálních sítích jeho syn. "Dnes v noci po dlouhé nemoci, bohužel, odešel můj drahý táta, přítel a dlouholetý spoluhráč. Doufám, že ho už nic nebolí," napsal na facebooku Pavel Rejnart.

Vladimír Rejnart působil v mladoboleslavské bigbeatové skupině Fantom od roku 1966 jako zpěvák a doprovodný kytarista. O 10 let později musela kapela kvůli režimu změnit název. Z různých návrhů zvítězil ten tehdejšího bubeníka Eduarda Turczyna Generace, který se používá dodnes. Za desítky let se ve skupině vystřídala řada členů. Od roku 2020 šlo už pouze o trio, které se skládalo ze zesnulého Vladimíra Rejnarta, jeho syna Pavla Rejnarta a zpěvačky Petry Štefíkové.

S kapelou, která má na svém kontě značné množství písní, zpěvák strávil přes 50 let. "Miloval život a pódium bylo jeho druhým domovem. Vždy se snažil, aby na něm podal stoprocentní výkon. Kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku, teď už určitě hraje tam nahoře například s Freddiem Mercurym. The Show Must Go On!" doplnil Rejnartův syn.

Související obsah

Generace přestala koncertovat v loňském roce. "S lítostí oznamujeme, že ze zdravotních a rodinných důvodů musíme dočasně přerušit činnost," stálo v prohlášení na webu kapely loni v září.

Smutná zpráva o smrti zpěváka velmi zasáhla nejen fanoušky, ale také další lidi z branže. "Pavle, tobě a celé rodině upřímnou soustrast za Boťáky a KTP. Už ladí u baru nahoře, jak jsme ho znali. Legenda. Vždy budeme vzpomínat," vyjádřil svou soustrast Václav.

"Upřímnou soustrast všem, co ho měli rádi, a velké sbohem úžasnému člověku do hudebního nebe," napsal Jaroslav.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz