Zahraničí

Rusko se pustilo do Západu. Evropu čeká apokalypsa, hřímá Putinův spojenec

Rusko se pustilo do Západu. Evropu čeká apokalypsa, hřímá Putinův spojenec
Dmitrij Medveděv Zdroj: Profimedia

Bývalý ruský prezident a jeden z nejbližších spojenců Vladimira Putina Dmitrij Medveděv opět otevřeně vyhrožoval Ukrajině i jejím západním spojencům. Medveděv, který je šéfem Národní bezpečnostní rady, otevřeně prohlásil, že je všechny zničí. Západní státy také varoval před příjezdem bájných apokalyptických jezdců.

Šéf ruské Národní bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv vyhrožoval Ukrajině, že pokud použije nové rakety dodané Západem, Rusko začne ostřelovat nové oblasti. Těmi mají být především města na západě Ukrajiny, která zatím byla povětšinou ušetřena.

Medveděv ostrou rétorikou nešetří. Podle portálu Mirror Medveděv na sociální síti Telegram často útočí na Ukrajince, které označuje za parchanty a degeneráty. "Ukrajinci přejí Rusku smrt. A dokud jsem naživu, udělám vše pro to, aby zmizeli," psal Medveděv na telegramu.

Související obsah

O poznání mrazivější je ale varování západním lídrům, které chtěl ruský exprezident odradit od podpory Ukrajiny. Sáhl přitom po biblické symbolice. "Jezdci apokalypsy jsou už na cestě," vzkázal Medveděv.

V Bibli se čtyři jezdci apokalypsy objevují jako zvěstovatelé konce světa. Přijet mají postupně jako Mor, Válka, Hladomor a nakonec Smrt. Po pandemii koronaviru a válce na Ukrajině tak podle Medveděva přichází na řadu Hladomor. Vzhledem k ruskému blokování ukrajinského obilí, na kterém je mnoho států světa závislé, se to jeví jako reálná možnost.

Související obsah

Protizápadní výpady Medveděvovi přinášejí popularitu zejména u konzervativní části ruského velení armády i bezpečnostních služeb, upozornil portál Mirror. Pomáhají mu také získat si důvěru Putina. To všechno mu má ale podle opozičního politika Dmitrije Gudkova pouze připravit půdu pro cestu na vrchol, až Putin v politice skončí.

To se přitom může stát docela brzy. Spekulace o Putinově zdraví nabraly v posledních měsících na popularitě. Ruský prezident měl například podstoupit operaci, která měla léčit jeho domnělou rakovinu. Objevily se také domněnky, že Putin trpí raným stadiem Parkinsonovy choroby.

Válka na Ukrajině trvá už přes tři měsíce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz